Jakub Kasprzycki: aeroklub częstochowski
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą aeroklub częstochowski. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą aeroklub częstochowski. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 3 czerwca 2012

Targi Lotnictwa Lekkiego - Para Rudniki 2012

W miniony weekend na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego odbyły się dwudniowe Targi Lotnictwa Lekkiego - Para Rudniki 2012.
W zasadzie byłem tylko tym marzącym o prawdziwym lataniu, ale właśnie dlatego z ciekawością obejrzałem jak w przyszłości chciałbym posiadać mały statek powietrzny o wielkości "malucha", którym mógłbym podróżować dla przyjemności, a być może kiedyś "służbowo" :)
Poniżej kilka fotek z tej imprezy. Celowo nie ma na nich wystawy "hangarowej".

niedziela, 8 sierpnia 2010

Koniec 21. Mistrzostw Świata Modeli Redukcyjno-Latających Samolotów w Rudnikach

Niestety ze względu na natłok obowiązków służbowych oraz wyjazdów udało mi się być tylko w sobotę i niedzielę. Ale i to wystarczyło, żeby poczuć smak tych zawodów. W sobotę rozpoczęcie, defilady, przemowy i super pokaz akrobacji samolotowych (tych dużych samolotów). W niedzielę już loty punktowane, adrenalina, emocje itd.
Nie będę się rozpisywał. Oficjalne notki i punktacje na stronie aeroklubu. Ja wstawiam trochę fotek, które udało mi się zrobić w czasie tych dwóch dni

piątek, 30 lipca 2010

21. Mistrzostwa Świata Modeli Redukcyjno-Latających Samolotów w konkurencji F4B i F4C.

No to się będzie działo. Już od jutra (31 lipca 2010 roku) na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach będą się odbywały 21. Mistrzostwa Świata Modeli Redukcyjno-Latających Samolotów w konkurencji F4B i F4C.
W sobotę otwarcie oficjalne i pokazy lotnicze... Ja tam będę, zapraszam też Was.
http://www.scale-wc2010.pl/

piątek, 19 marca 2010

Przygotowania do nowego sezonu modelarskiego '2010

Wiosna już jutro! Najwyższa pora zacząć przygotowania do nowego sezonu modelarskiego (latającego). Zimą jakoś mi nie bardzo wyszło latanie, może ze względów technicznych, czyli braku czasu. Teraz pora to nadrobić.
Wyciągnąłem maszyny, i oczywiście Katana do remontu, podładowanie akumulatorów itd., itp.
Skoro również prognoza jest dość sprzyjająca to jesteśmy z kolegami umówieni na pierwsze w tym sezonie loty na lotnisku... :)
Serwis pogodowy IMGW
 Aktualna pogoda         »» Prognoza

sobota, 5 września 2009

PPL(A) - teoria zaliczona

W piątek 04 września 2009 roku przystąpiłem do egzaminu KWT (Kontrola Wiedzy Teoretycznej) kończącego kurs teoretyczny do Licencji Turystycznej Pilota Samolotowego.
Egzamin to test pisemny - 10 przedmiotów po 8 pytań = 80 pytań jednokrotnego wyboru.
Wynik - pozytywny!
Od teraz po wykonaniu badań lekarskich mogę rozpocząć kształcenie praktyczne.

środa, 5 sierpnia 2009

Licencja turystyczna PPL - szkolenie

Pisałem już o tym, że jestem uczestnikiem szkolenia do licencji pilota samolotowego turystycznego PPLA jak to się ładnie nazywa według Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Podczas ciekawych i naszpikowanych wiadomościami wykładów czasem robimy sobie przerwy techniczne lub praktyczne w celu zaznajomienia się z samolotami jako takimi.
Ponieważ do wyszkolenia praktycznego w Aeroklubie Częstochowskim na lotnisku w Rudnikach mamy do dyspozycji aż trzy samoloty typu Cessna 152, to oczywiście najchętniej zaglądamy właśnie do nich.



A oto lista przedmiotów na naszym kursie:
  • Nawigacja
  • Zasady lotu
  • Meteorologia
  • Człowiek, możliwości i ograniczenia (higiena lotu)
  • Procedury operacyjne
  • Łączność
  • Ogólna wiedza o samolocie
  • Osiągi i planowanie lotu
  • Prawo i przepisy lotnicze
  • Bezpieczeństwo lotów

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...